Arches NP, Dead Horse Point SP, Canyonlands NP

IMG_8598Do města Moab v Utahu jsme přijeli ráno a hned zkraje města jsme se ubytovali v kempu „SlickRock Campground“ – se sprchou :). Následoval výlet do parku Arches NP, který je jen kousek za městem. V parku jsou skály ze kterých vítr a písek vytvořil obrovské oblouky. Je to super podívaná, jeden z oblouků Delicate Arch má stát Utah na SPZ a u jiného Double Arch zase začínal jeden díl Indiana Jonese. Je tady taky pár treků, my si vybrali skoro 12 kilometrový Devils Garden Primitive Loop – skoro nejdelší a proto bez lidí (možná tam nikdo nebyl, protože jsme procházeli v poledne). Naštěstí skály tvoří i stín, kde se dá před horkem schovat. Tak jako tak nás to trochu vyčerpalo a proto jsme po obědě žádný další výlet nepodnikli a cestu k Delicate jsme si nechali na příště.

IMG_8707Další den jsme celý strávili u Dead Horse Point a v Canyonland. Dead Horse je meandr na řece Colorado, podle legendy tam úzkým hrdlem kdysi kovbojové zahnali stádo Mustangů, aby si vybrali nejlepší kousky, akorát pak nechali zatarasený vchod na poloostrov a ostatní koně tam chcípli žízní. Mimochodem na tomto místě jsme našli první americkou kešku – zatím naši nejzápadnější. Odpoledne jsme se přesunuli do nedalekého parku Canyonlands. Na to, že je to jen rýha v zemi patří toto místo mezi nejlepší místa na které jsem se kdy dostal. Bohužel ani obrázek, ani text nedokáže tu velikost a hloubku popsat, je to „něco“ co se musí zažít :). Přesto tu moc věci k popisování není, je to hlavně kochací záležitost.

IMG_8611Poslední den v Moabu jsme se vrátili do parku Arches, tentokrát k Delicate Arch který jsme před dvěma dny viděli jen z dálky. Na to, že cesta k oblouku má necelých 2.5km zde bylo nezvykle dost lidí. Z blízka je to o dost větší skála než se zdálo z dálky a bylo docela těžké ji vyfotit bez zástupů lidí. Ale i přes to je to paráda a nedivím se, že je to symbol na SPZkách Utahu. Po Delicate jsme se šli podívat ještě k North and South Window Arches a k Double Arch a pak už bylo na čase park opustit a vydat se dál.

V hledáčku teď máme Bryce NP a Zion NP. Taky nás čeká první Dispersed Camping :).

  1. Chmelki

    Kámo, fakt super fotky 🙂 docela se i bavím u čtení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *