Odjezd

Začal bych balením. Ačkoliv toho netáhnu moc, tak chvílemi to vypadalo, že se všechen náklad do 50l batohu nevejde. Největší žrout místa je samozřejmě spacák a bunda na výstup na Mt. Kenya. Na boty, pár triček, trochu jídla a další blbosti už tak zůstalo docela málo prostoru. Na konci balení byl dokonce problém nacpat někam krabičku sirek. Celkově teda potáhnu 11kg, na letadlo je to celkem v klidu, horší to bude pro záda ve výšce téměř 5000m.n.m. kde toho kyslíku už je trochu méně. Naštěstí se prý dá zaplatit nosič (codename Dobby), který pomůže :).

Odbavení na letišti mimo EU bylo kupodivu docela rychlé, takže během několika hodin jsme se už procházeli po římském letišti. Pár hodin na protažení a sbohem Evropo. 6 hodinový let se společností AlItalia byl dobrý začátek, zhruba každé dvě hodiny přinesli nějaké jídlo, ovoce, nápoje, prostě pohodička. Letiště v Abu Dhabi už bylo příjemně vyklimatizované, ale přestup do autobusu je jak naráz do zdi – z 20°C do 43°C a pak do letadla s 28°. Pak už jen let přes nekonečnou poušť a jsme v Nairobi v Africe.

IMG_1879Tady už čeká náš couchsurfing friend a hned odjíždíme do čtvrti zvané green field. Z počátku to byl celkem šok – všude milion odpadků, černochů „čilujících“ v příkopě pod stromem, desítky Toyot – matatu ze kterých visí černoši a nabírají další. Ale nakonec jsme zajeli za bránu do klidné čtvrti. Tady nás Andrew ubytoval do pěkného domku, kde bydlí s dalšími – Španělem, který se tu před 3 lety usadil atd.
Po dlouhé cestě pres čtvrt zeměkoule zbývalo už jen zkusit místní pivo a jít spát…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *