Pro začátek

Nejsem si úplně jistý, ale řekl bych, že toto je nejméně 4. pokus prvního příspěvku na blogu. Je zajímavé že takové blbé nápady, jako začít psát příspěvky na internet mě napadají většinou na jaře (rozuměj když se blíží zkouškové, deadliny atd.). Tentokrát si ale věřím, budu (chtěl bych) sem totiž dávat poznámky a postřehy z chystané cesty do Afriky.

Tou Afrikou ale nemyslím nějaké plácání se u moře v Egyptě, nebo v Tunisku. Ta pravá Afrika dle mého začíná jižněji a proto jsem si vybral rovnou rovníkovou oblast – srdce černé afriky – Keňu. A aby toho nebylo málo, tak ještě Tanzanii a ostrůvek Zanzibar. Spousta lidí se mě ptalo proč? Proč zrovna tam? Odpověď je jednoduchá. Na začátku bylo rozhodnutí někam v létě cestovat, nejlépe někam mimo evropu. Pak jsem si řekl – za polárním kruhem jsi byl, na okraji západní polokoule taky, chtělo by to překročit nějaký další zeměpisný milník. A tím milníkem je samozřejmě rovník a bylo to, pojedu někam na jižní polokouli. Už delší dobu jsem uvažoval o Novém Zélandu, nebo Austrálii, jenže tam je to vhodné spojit s nějakou sezonní prací a přišlo mi zbytečné si kvůli další práci brát dovolenou, navíc na déle než měsíc by to stejně nešlo. Proto jsem tyto dvě destinace odložil zpátky tam kde byly „určitě někdy“.
Teď z trochu jiného soudku, někdy v zimě jsem na internetu narazil na hudební klip jedné houslistky +Lindsey Stirling, která má nejen dost zajímavou hudbu (spoustu vlastních písniček, ne jen covery jako ostatní), ale taky dost dobře natočené videoklipy. Postupně jsem se doklikal až k chlapíkovi jménem +Devin Graham který pro ni většinu klipů natáčel a zjistil jsem, že on má v podobném „stylu“ víc takových videí. Většinou točí talentované lidi od hraní na housle, Festival of colors, přes big swing skoky do kaňonu, vodní jet-pack a mnoho dalších. Jedním z jeho videí je klip Into the wild. Šlo o cestu sponzorovanou nějakou americkou firmou, ale to je jedno. Důležité je kde je to video natočené – v Keni. Posuďte sami, není to pěkný kus země? Ve videoklipu?
Za nedlouho jsem si spojil všechny části a byla tu destinace, která splňuje všechny podmínky – cestovat mimo Evropu, pokořit rovník, ale pořád to brát jako dovolenou bez práce.
A jak to bylo dál? O tom zase příště 🙂

2 Responses

  1. Martin Chmelař

    Ty vole hned bych jel taky. Závidím ti strašně moc. Ale tak taky se tam snad někdy podívám. A tak někdy dáme i ten Zéland z toho soudku „někdy určitě“. Hlavně ty vole foť a dávej to taky průběžně na net. já se letos dostanu tak maximálně do prdele. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *