Masai Mara

Andrew, náš hostitel nám zařídil safari po Masai Mare za relativně dobrou cenu. Hned den po příjezdu z hor jsme pobalili věci a vyjeli na safari. Ještě v Nairobi jsme nabrali další dva cestovatele – shodou okolností to byli oba Japonci, kteří už několik měsíců nemluvili japonsky, takže si celou cestu něco vykládali.
IMG_1916-PANO
Odpadky kolem kempu
Většina cesty byla nová silnice, takže to docela ubíhalo, jen asi na poslední hodinu se asfalt změnil v uválcovaný prach. Ale abychom z toho taky něco měli, tak náš řidič sjel mimo cestu a ukázal nám, že i dodávka umí jezdit offroad :). Chvilku na to se něco uvolnilo v kole, ale – Hakuna Matata.
Odpoledne jsme dorazili do kempu. Celkem kontrast k okolí, kde se na zemi válí tuny plastových odpadků a tašek a za plotem je klidná turistická oáza se stromy, velkými stany s koupelnou.
Měli jsme chvilku na vybalení věcí a hned jsme vyjeli na odpolední „game drive“ do parku asi půl kilometru od kempu.

Naše safari dodávkaTady asi nebude moc co rozepisovat, jen to že jsme projížděli parkem až do západu slunce – cestou jsme potkali stáda slonů, žiraf, leoparda a smečku lvů při večeři a pak už jen návrat na naší večeři do kempu. Další safari bylo druhý den – zajeli jsme hluboko do parku kolem statisíců pakoňů a zeber k řece, kterou právě přechází aby se dostali na lepší pastviny. Bohužel tento přechod jsme asi o týden propásli a u řeky skoro nikdo nebyl. Prý je to ale úžasná podívaná, pakoně padají ze srázu dolů, nekteří si zlomí nohu, nebo je jiní ušlapou a krokodýli mají dole hostinu.

Kempové stanyJen krokodýl tam požíral jednoho mrtvého pakoně a pár hrochů vykukovalo z řeky. Kousek od řeky jsme dostali piknik. Druhý den jsme si do velké pětky přidali ještě geparda, ale nosorožce jsme bohužel neobjevili. Třetí den jsme vyrazili brzo ráno ještě před svítáním, ale prakticky šlo zase o to samé – jezdit mezi zvířaty. Po obědě už byl čas vrátit se zpátky do Nairobi, my se ale nechali vysadit na cestě a pokračovali jsme jiným směrem – do Naivashi k Hell’s Gate.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *