Cesta do Afriky den -71.

Minule jsem skončil výběrem destinace, teď bylo na čase vybrat spolucestovatele. Bylo jasné že ne každému se chce opustit evropské pohodlí a vydat se do „divočiny“. Naštěstí existuje internet a servery jako cestovatel.cz kde se podobní blázni schází, hledají další členy do svých expedic a výletů. Lidé si zde vyměňují zkušenosti a kontakty a tak je cestování hned snazší. Docela rychle jsem se zkontaktoval s dalšími, kteří se v létě chtějí podívat do Keni a okolí. A hned týden na to už byl naplánovaný meeting v Brně. První na programu byl rozpočet celého výletu, všichni končíme bakaláře, takže máme podobné finanční možnosti. Částka 30000Kč (max 35k) včetně letenky a s ohlédnutím na tamější ceny (podle průvodců a reakcí lidí na internetu) se nám zdála reálná. Pak zbývalo už jen určit datum a pomalu začít plánovat místa k návštěvě.
Termín jsme si určili na červenec s tím, že přesný den odletu a příletu přizpůsobíme cenám letenek. Vlastně i letiště nám bylo jedno, takže nakonec nejlevněji vyšel odlet z Budapešti a návrat do Prahy. Na poslední chvíli se ale objevila ještě levnější varianta z Prahy s návratem do Mnichova (a dál se Student Agency do Prahy). Celková cena letenek klesla na 10700 Kč, no nekup to. Tak jsme je hned koupili.
lety
Teď pomalu  začínáme dávat seznam míst kam se podívat, taky je na čase kontaktovat tamější lidi jako průvodce (alespoň do některých oblastí), ale hlavně je na čase se plně věnovat dokončení bakalářky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *